Moskva 14. augusta 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Nadmerná konzumácia sladkých sýtených vôd môže spôsobiť vývoj rakovinových nádorov. Informuje o tom the BMJ. Vedci dospeli k tomuto záveru po experimente, v ktorom použili dáta o zdravotnom stave 107 tisíc ľudí

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Obzvlášť škody spôsobujú ľuďom šťavy a limonády v sáčkoch. Veľký obsah cukru v nápojoch hrozí najmä vývinom rakoviny prsníka.

Nápoje môžu tiež spôsobiť obezitu, cukrovku a srdcovo-cievne ochorenia.

Odborníci sa domnievajú, že hlavné nebezpečenstvo tkvie v umelých náhradách cukru, ktoré sú pridávané do sýtených vôd. Tie menia črevnú flóru a vedú k vývoju intolerancie glukózy.

Hlavný expert siete centier nukleárnej medicíny PET Technologies Sergej Abašin odhalil sedem symptómov, ktorým je nutné venovať pozornosť, aby človek dokázal odhaliť onkologické ochorenie v počiatočnom štádiu.

Lekár uviedol sedem príznakom, ktorým by ľudia mali venovať pozornosť:

  • akékoľvek neobvyklé krvácanie alebo vylučovanie;
  • zatvrdliny na tele;
  • akejkoľvek dlho nehojacej sa rane;
  • problémom s črevami alebo močovým mechúrom;
  • zachrípnutiu alebo dlhodobému kašľu;
  • žalúdočným problémom alebo problémom s prehĺtaním;
  • akýmkoľvek pozorovateľným zmenám v bradaviciach alebo znamienkach.

Odborník zdôraznil, že rakovina už nie je fatálnym ochorením.

“Naučili sme sa rakovinu liečiť. Dokonca ju dokážeme úplne vyliečiť, ak je odhalená v počiatočnom štádiu,” oznámil lekár v rozhovore pre časopis Profil.

Rakovina je už liečiteľná

Abašin preto poznamenal, že zodpovedný prístup k prvým signálom ochorenia vo väčšine prípadov pomôže k vyliečeniu choroby.

Podľa neho rakovinu odhalenú v prvom a dokonca druhom štádiu možno dnes vo väčšine prípadov úplne vyliečiť, navyše sa nebude nijako prejavovať ani v budúcnosti.

Rakovinu zistenú v treťom štádiu možno niekedy dlhodobo udržiavať pod kontrolou ako chronické ochorenie, bez toho by to narušilo kvalitu života pacienta. Avšak ak lekári objavia rakovinu, ktorá sa už rozvinula do štvrtého štádia, ide iba o predlžovanie života na maximálne možné (nedlhé) obdobie.

Onkológ v rozhovore tiež odporučil, aby ľudia neignorovali akékoľvek nezvyčajné zdravotné príznaky a okamžite navštívili lekára.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj