Vedci zistili najefektívnejší spôsob chudnutia

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Colorado 5. apríla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:pixabay)

Vedci Coloradskej univerzity porovnali efektivitu diét a cvičenia pri boji proti nadbytočnej váhe a zistili najefektívnejší spôsob, ako schudnúť. Píše o tom Science Daily

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Špecialisti porovnali počet konzumovaných kalórií ľudí, ktorým sa podarilo váhu zhodiť a držať ju na rovnakej úrovni, a tiež analyzovali údaje ľudí s normálnou a nadmernou váhou. Použili na to metódu dvojito značenej vody, ktorá spočíva v obohatení vody organizmu ťažkým vodíkom a ťažkým kyslíkom. Takýto spôsob je spoľahlivejší ako dotazníky a denníky stravovania.

Vo výsledku vedci došli k záveru, že pre schudnutie a udržanie váhy je oveľa efektívnejšie vybrať si aktívne zaťaženie, nie diéty. V prvom prípade bude človek spotrebovávať takmer rovnaký počet kalórií ako pri priberaní, ale budú spálené rýchlejšie. Vďaka tomu sa vyhnúť vráteniu nadbytočnej váhy.

Predtým americkí vedci označili nadváhu hlavným dôvodom veľkého nárastu rakoviny u mladých ľudí v USA. Vedci zistili, že od roku 1995 do roku 2015 zhubné nádory, pre ktoré je nadváha rizikovým faktorom, sa začali objavovať u žien a mužov mladších ako 50 rokov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj