Vedci prišli na spôsob, ako sa môžeme zbaviť hrubého brucha

Bratislava 12. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Vedci objavili spôsob, ako je možné sa zbaviť viscerálneho tuku na bruchu, ktorý obklopuje vnútorné orgány. Pomôcť tomu môže každodenné použitie 10 g rozpustnej buničiny. Informujú o tom anglické noviny Express

Ilustračné foto

Uvádza sa, že látka môže znížiť úroveň viscerálneho tuku o 3,7% za 5 rokov. Podľa slov odborníkov je buničina obsiahnutá v ovsených otrubách, orechoch, semenách, bôboch, hrachu a niektorom ovocí a zelenine. Vedci počítajú s tým, že vďaka celozrnným potravinám sa človek cíti nasýtenejším, teda ľahšie si kontroluje apetít.

Okrem toho k zníženiu percenta tuku v bruchu vedie užitie mononenasýtených tukov (veľký počet je obsiahnutý v olivovom oleji, avokáde a niektorých iných typov orechov).


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj