Vedci objavili nového predka človeka

Londýn 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)

Dlhý zoznam ľudských predkov (cez 20 druhov) sa doplnil o ďalší: nový druh hominidov nazvali Australopithecus prometheus. Ako uvádza DailyMail, nový druh bol objavený pri analýze pozostatkov Little Foot ženy, ktorá žila v Juhoafrickej republike pred 3,6 miliónmi rokov

Na snímke pozostatky Australopithecus prometheus

Jej výška predstavovala len 1,3 metra, nohy boli ale dlhšie ako ruky, strava bola rastlinná. Vedci upozorňujú na dĺžku rúk a nôh, dlhé nohy sa stali prvým krokom k človeku vzpriamenému.

Všetky tieto príznaky odlišujú Little Foot od iných hominidov, ktorí tou dobou žili v Afrike.

Napríklad Australopithekus afarensis sa odlišovali rozvinutejšími rukami a aktívne šplhali po stromoch, navyše boli všežravými. Začiatok jedenie mäsa definitívne prispel k objaveniu ľudí (Homo).


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj