Washington 10. augusta 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Americkí vedci našli spôsob, ako vyliečiť Alzheimerovu chorobu. Spočíva v periodickej transfúziu krvi pacientom pokročilého veku, informoval o tom portál New Atlas

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Pri skúmaní vekových ochorení mozgu výskumníci zistili, že mladá krv obsahuje proteíny chronokiny, ktoré obnovujú funkcie nervovej sústavy a zlepšujú regeneráciu kmeňových buniek. Vekom sa pritom ich koncentrácia v krvi znižuje, čo vedie k vývoju podobných ochorení.

V priebehu výskumu, ktorého sa zúčastnilo 40 ľudí s Alzheimerovou chorobou, dávali vedci účastníkom experimentu krv s týmito proteínmi v priebehu piatich dní. Po dvanásťtýždňovej prestávke sa liečenie opakovalo. Po ukončení experimentu bol vykonaný test, v ktorom sa hodnotili kognitívne poruchy fungovania mozgu. Výsledky ukázali stabilný stav pacientov, ktorý by sa mal bez transfúzie krvi značne zhoršiť.

V júni bolo oznámené, že pracovníci Výskumného ústavu translačnej genomiky a univerzity štátu Arizona zistili, že ľudia, ktorí majú nepriaznivú rodinnú anamnézu kvôli Alzheimerovej chorobe, môžu začať trpieť prvými príznakmi demencie hneď po dosiahnutí plnoletosti, teda 40 rokov predtým, než začne aktívnej fázy choroby .

Tento rok v marci Medicalxpress informoval o tom, že diéta založená na zelenom čaji a mrkve bola schopná zastaviť rozvoj Alzheimerovej choroby a obnoviť pamäť u hlodavcov geneticky predisponovaných k výskytu tejto choroby.

Výskumníci zo Zdravotnícke školy Keck v USA v rámci experimentu preskúmali dve zložky: EGCG (kľúčová zložka zeleného čaju) a FA, kyselinu ferulovú, ktorá sa nachádza v mrkve. Je potrebné poznamenať, že kombinácia výťažkov z mrkvy a zeleného čaju pôsobila na mozog myšou podstatne silnejšie než použitie týchto látok zvlášť.

Tri mesiace pred a po jedle vykonali vedci rad neuropsychologických testov s hlodavcami. Testy boli podobne tým, ktoré odhaľujú demenciu u ľudí.

Podľa vedúceho výskumu profesora Terrence Towne, po troch mesiacoch kombinovaná liečba plne obnovila pracovná pamäť myší s Alzheimerovou chorobou.

Town podotkol, že zlúčeniny rastlín pravdepodobne znižujú neurologický zápal a oxidačný stres v mozgu – kľúčové aspekty Alzheimerovej patológie u ľudí.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj