Vedci informovali o nebezpečenstve internetu a počítačových hier pre deti. Závery sú varujúce

Washington 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Alexey Malgavko)

Vedci z amerického Národného zdravotníckeho ústavu dokončili dlhoročný výskum, ktorého výsledky hovoria o negatívnom vplyve moderných technológií. Odborníci zo Spojených štátov realizovali prieskum, ktorého sa zúčastnilo celkovo 4 400 detí vo veku od 9 do 10 rokov

Ilustračné foto

Tieto deti trávili veľa času na svojich telefónoch a počítačoch. Informoval o tom portál life.ru.

Záver daného prieskumu je vcelku jasný a zároveň nie je príliš radostný. Mozog detí, ktoré trávia veľké množstvo času na počítači, hrajú hry alebo sú na internete, sa spomaľuje. Výsledky naznačujú najmä to, že u týchto detí dochádza k stenčeniu mozgovej kôry.

Toto stenčenie mozgovej kôry svedčí o dočasnom starnutí danej oblasti mozgu. Zároveň sa zistilo, že deti závislé na moderných zariadeniach majú zvýšené množstvo dopamínu v krvi, teda takzvaného hormónu šťastia. Pokiaľ dochádza k zvyšovaniu hladiny dopamínu v krvi, môžu sa objaviť nielen fyzické, ale aj duševné poruchy.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj