Bratislava  21. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Už zajtra (nedeľa 22. septembra) sa na námestí Slobody v Bratislave uskutoční Národný pochod za život, ktorého hlavnou prioritou je ochrana nenarodených detí. Poslanec NR SR Richard Vašečka, ktorý je jedným z predkladateľov zákona na sprísnenie interupcií, vyzýva ľudí na čo najväčšiu účasť na pochode za život. Len tak sa dá vytvoriť silný tlak na poslancov, aby zahlasovali v parlamente za ochranu nenarodneých detí

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Richard Vašečka

Na najbližšej schôdzi parlamentu, ktorá sa začne už budúci týždeň budú predložené hneď štyri návrhy zákonov od rôznych politikov zamerané na ochranu nenarodených detí.

V dnešnej Slovenskej legislatíve je totiž možné zabiť vlastné nenarodené dieťa na požiadanie, bez udania dôvodu. Každoročne sú tak vraždené tisíce detí. Odkedy boli na území Slovenska povolené potraty na požiadanie, bolo takto zavraždených neuveriteľných 1,5 milióna detí.

Nezaradený poslanec Richard Vašečka preto vyzýva ľudí, aby na nedeľňajší Národný pochod za život prišli v čo najväčšom počte, aby tak bol vytvorený verejný tlak na politikov.

“Politici a politické strany budú pozorne sledovať Národný pochod za život a účasť na ňom. Na základe skúseností z práce v parlamente si dovoľujem tvrdiť, že poslanci sa vo veci ochrany života delia na tri skupiny. Jednu z nich tvoria poslanci, ktorí sú rozhodne ZA ochranu života. Druhú poslanci, ktorí sú rozhodne PROTI. A tretiu, asi najväčšiu, poslanci, ktorí sa rozhodujú podľa okolností. A tou bezpochyby najsilnejšou „okolnosťou“ bude v tejto chvíli nedeľňajší Národný pochod za život,” píše Vašečka vo svojom blogu.

Poslanec Vašečka obrazne povedané vyzýva ľudí na hlasovanie za ochranu nenarodených detí:

“Koľkokrát si si povedal (možno aj so slzami v očiach): „Keby som mohol to tlačidlo v parlamente stlačiť ja, určite by so hlasoval ZA – ja aj celá moja rodina!“

Tentoraz môžeš hlasovať! Hlasovať totiž nebude len 150 poslancov v parlamente, ale každý jeden človek, ktorý príde (či nepríde) na Národný pochod za život.

Keď chcem ako poslanec dosiahnuť, aby sa nejaký zákon zmenil, musím hlasovať ZA, zdržať sa nestačí. Aj v prípade Národného pochodu za život sa nestačí zdržať (súhlasiť, ale zostať doma). Ak chceš byť ZA, musíš prísť. Príď, hlasuj za život a rozhodni!”

Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj