Moskva 5. júla 2019 (HSP/Foto:Sputnik-Michael Klimentyev)

Delegácia Rady federácie (hornej komory ruského parlamentu) sa zúčastní na podujatiach venovaných výročiu Slovenského národného povstania. Oznámila to Valentína Matvijenková počas stretnutia s predsedom slovenského parlamentu Andrejom Dankom.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Valentina Matvijenková

Počas rozhovoru predsedníčka Rady federácie poďakovala za pozvanie na oslavy. Keď hovorila o vzťahoch medzi Moskvou a Bratislavou, vyzdvihla, že Rusko si cení, že na Slovensku sa nepokúšajú prepísať históriu, ale majú v úcte tých, čo počas druhej svetovej vojny bojovali proti fašizmu.

Dodala, že toto tvorí dobrý základ pre rozvoj priateľských vzťahov medzi našimi krajinami.

„Dnes je v Európe čoraz viac politikov, ktorí si uvedomujú škodlivosť sankcií, akýchsi obmedzení, obchodných vojen. V rozhovoroch s nami sa k tomu vyjadrujú veľmi kriticky. Lenže kritické slová hovoria iba potichu, nahlas sa o tom boja hovoriť. Ich strach je nepochopiteľný a nezasluhuje si úctu. Ale vy ste jeden z mála politikov, ktorí smelo a nahlas vyslovujú svoje stanovisko, aj keď treba povedať, že takých ľudí je čoraz viac. Vážime si Váš postoj, ktorý zastávate napriek kritike opozície a tých síl, ktoré majú iný názor,“ povedala Matvijenková.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj