Bratislava 25. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Petros Karadjias)

Väčšina Slovákov vo svojom voľnom čase rada cestuje, či už za účelom turistiky alebo dovolenkovej rekreácie. Ako ďalej informovala analytička Poštovej banky Lucia Dovalová vychádzajúc z údajov Eurostatu, 70 % Slovákov bolo minimálne na jednej dovolenke

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Priemer Európskej únie je pritom 62 %. Zo všetkých krajín únie najscestovanejšími sú Fíni. Tam deväť z desiatich obyvateľov strávilo pár dní na dovolenke mimo svojho domova.

Slovensko má spomedzi krajín EÚ najväčšie, teda štvrtinové zastúpenie cestujúcich vo vekovej kategórii 35 až 44 rokov. Táto je celkovo podľa analytičky najbežnejšou vekovou kategóriou v únii. Najviac ľudí v dôchodkovom veku, teda obyvateľov nad 65 rokov, užívajúcich si oddych s viac ako štvrtinovým zastúpením obyvateľstva je vo Švédsku, Francúzsku, Fínsku, Nemecku a Dánsku. Slováci v priemere za rok vyrazili na dovolenku či výlet trikrát, a to zhruba na štyri až päť nocí.

Najviac na výlet míňajú Švédi, a to takmer 780 eur. Priemer v únii ako celku bol 382 eur. Slováci zaplatili za jednu dovolenku v priemere 247 eur, pričom obyvatelia ostatných krajín V4 dali za výlet menej peňazí. Najmenej z tohto zoskupenia a aj celkovo v únii minuli Česi a Rumuni, zhruba 135 eur.

Medzi top tri destinácie Slovákov v roku 2017 patrila v prvom rade podľa Dovalovej naša domovina. Druhou najobľúbenejšou krajinou Slovákov bola Česká republika. Tretia priečka patrí obľúbenej prímorskej krajine, Chorvátsku.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj