Bratislava 22. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Domácnosti sa po dvojtýždňovej prestávke znova budú môcť uchádzať o dotáciu na malý obnoviteľný zdroj energií (OZE). Tentokrát môžu získať podporu na kúpu a inštaláciu kotla na biomasu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ako informovala Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA), domácnosti si rozdelia celkovo 400 tisíc eur. K dotáciám by sa malo dostať 267 domácností. Jedna domácnosť bude môcť získať na kúpu a inštaláciu kotla na biomasu 1 200 až 1 500 eur.

Šestnáste kolo projektu Zelená domácnostiam II začne už v tradičnom termíne, v utorok o 15. hodine. Po získaní poukážky musia domácnosti požiadať o ich preplatenie najneskôr do 23. októbra tohto roku. „Ak posledný deň lehoty na predloženie žiadosti o preplatenie poukážky pripadne na sobotu, nedeľu alebo sviatok, je posledným dňom lehoty na predloženie žiadosti o preplatenie poukážky najbližší nasledujúci pracovný deň,“ upozornila agentúra, ktorá v pokračovaní projektu Zelená domácnostiam II doteraz vyhlásila tri kolá na dotácie na kotly na biomasu. Domácnosti však ani raz nevyužili plne vyčlenenú sumu.

SIEA zatiaľ vydala viac ako 4 500 platných poukážok v hodnote 8,8 milióna eur. Do konca roka plánuje agentúra podľa zverejneného harmonogramu vyhlásiť ešte deväť kôl v celkovej hodnote 5,9 milióna eur. Národný projekt Zelená domácnostiam II je súčasťou Operačného programu Kvalita životného prostredia. Cieľom projektu je vďaka európskej a štátnej podpore do roku 2023 zvýšiť využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach. SIEA plánuje podporiť inštalácie s celkovým výkonom 140 megawattov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj