V utorok 2. apríla sa bude voliť nový policajný prezident a šéf inšpekcie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 31. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Voľba nového policajného prezidenta sa uskutoční v utorok (2. 4.). Okrem neho budú výberové komisie vyberať nového šéfa Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra (MV) SR

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

O post prezidenta Policajného zboru sa okrem súčasného prezidenta Milana Lučanského uchádza policajt z OR PZ v Žiari nad Hronom Slavomír Vodnák, policajný pridelenec v Prahe Ivan Ševčík a riaditeľ KR PZ v Banskej Bystrici Ivan Piliar.

O kreslo šéfa Úradu inšpekčnej služby sa uchádzajú súčasný riaditeľ úradu Adrián Szabó, taktiež jeho zástupca a zároveň riaditeľ úradu inšpekcie Róbert Zaplatílek, ďalej Igor Tomáš z Prezídia PZ, a tiež súčasný viceprezident PZ Martin Krčmárik.

Voľba sa bude konať s novými pravidlami. Novela zákona o policajnom zbore podľa slov šéfky rezortu Denisy Sakovej (Smer-SD) zavádza väčšiu transparentnosť do výberu. Kandidátov bude posudzovať odborná komisia aj branno-bezpečnostný parlamentný výbor.

V utorok posúdia kandidátov odborné komisie. Členom parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť následne ministerka odporučí z vybraných kandidátov troch na post šéfa polície a troch na pozíciu šéfa inšpekcie. V prípade, že výbor neodporučí na vymenovanie žiadneho z nich, rezort vyhlási nové výberové konania.

Ministerka by chcela, aby sa nový policajný prezident a šéf inšpekcie vymenovali do leta tohto roka. Výberové konanie na oba posty vyhlásil rezort vnútra 5. februára. Prihlásiť sa mohli do 8. marca.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj