Košice 27. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

V košickej Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) dôjde počas tohto roka postupne k výmene viacerých výťahov. Celkovo výmena, ktorá sa začala vlani, zahŕňa osem výťahov v areáli na Triede SNP a päť výťahov v areáli na Rastislavovej ulici. Predpokladané ukončenie prác je naplánované na september 2020

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

„Prosíme návštevníkov aj zamestnancov o trpezlivosť pri realizácii prác. Výsledkom rekonštrukcií bude výrazné zvýšenie rýchlosti, komfortu, kapacity a bezpečnosti prepravy pacientov a návštevníkov nemocnice,“ informovala o tom TASR hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková.

V minulom období nemocnica realizovala výstavbu pevných oddeľovacích stien medzi novými výťahmi po celej výške monobloku (spolu 20 poschodí) v areáli na Triede SNP podľa súčasne platných noriem. „Aby sme minimalizovali dôsledky prác na návštevníkov aj zamestnancov, práce na najpoužívanejších výťahoch sme realizovali práve počas nedávneho sviatočného obdobia, keď bol počet pacientov a zamestnancov výrazne znížený. K samotnej výmene výťahov pre návštevníkov pristúpime až po kompletnej realizácii výmeny výťahu D tak, aby bol k dispozícii pre návštevníkov. Zároveň je výmena zmluvne zabezpečená tak, že vždy minimálne jeden doterajší výťah A, B, C určený pre návštevníkov musí byť funkčný,“ priblížila hovorkyňa.

S výmenou prvých dvoch výťahov začali v nemocnici ešte vlani, práce budú pokračovať aj takmer celý tento rok. Výmena 12 výťahov je financovaná z prostriedkov pridelených Ministerstvom zdravotníctva (MZ) SR v celkovej výške 1.131.100 eur bez DPH. Výmena osobného výťahu na poliklinike na Triede SNP je hradená z vlastných prostriedkov nemocnice v náklade 53.900 eur bez DPH.

„UNLP Košice pokračuje v rekonštrukciách aj v roku 2020, investície pôjdu aj do prístrojového vybavenia. Čo sa týka pracovísk, dokončujeme rekonštrukciu nadštandardných izieb na Klinike fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie na Rastislavovej 43, taktiež lôžkovej časti I. stomatologickej kliniky na Triede SNP 1 a následne budeme pokračovať v rekonštrukcii ďalších pracovísk,“ doplnila Vaněková.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj