V Štrasburgu opäť otvorili vianočné trhy

Štrasburg 14. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Turanovič)

Vianočné trhy v Štrasburgu znovu otvorili znovu pre verejnosť v piatok o 11.00 h SEČ. Trhy boli zavreté dva dni – od utorka večera, keď v ich tesnej blízkosti došlo k útoku, ktorý si vyžiadal najmenej tri obete

Ilustračné foto

Informovali o tom francúzske médiá s tým, že na znovuotvorenie trhov zavítal aj minister vnútra Christophe Castaner.

V areáli trhov a okolí sú posilnené hliadky príslušníkov polície a armády.

Štrasburský primátor Roland Ries doplnil, že v bezpečnostných opatreniach na vianočných trhoch a v ich okolí došlo k “niekoľkým zmenám”.

Počet vchodov na trhy sa znížil z 19 na 15, pričom hliadkovať pri nich budú spoločne policajti a príslušníci súkromných bezpečnostných služieb.

Zmenili sa aj otváracie hodiny a trhy budú otvorené od 11.00 h do 20.00 h – predtým bola cez víkend “záverečná” o 22.00 h.

Do posledného dňa vianočných trhov nebudú obsluhované zastávky električiek, ktoré sa nachádzajú v blízkosti ich dejiska.

Ako spresnil minister vnútra Castaner, rozhodnutie o znovuotvorení trhov bolo prijaté ešte pred tým, ako polícia vo štvrtok večer zlikvidovala predpokladaného páchateľa útoku Chérifa Chekatta.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj