V štáte Veracruz nasadili novú Národnú gardu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Mexiko 27. apríla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Dario Lopez-Mills)

V mexickom štáte Veracruz po prvý raz nasadili novú národnú militarizovanú políciu známu ako Národná garda. Stalo sa tak ešte predtým, ako mexický Kongres prijal legislatívu súvisiacu s touto bezpečnostnou zložkou. Prezident Andrés Manuel López Obrador a minister obrany v piatok počas podujatia v meste Minatitlán, kde minulý týždeň v dôsledku streľby na večierku zomrelo 13 ľudí, oznámili, že Národná garda je už činná

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Andres Manuel Lopez Obrador

López Obrador minulý mesiac menoval za veliteľa Národnej gardy vojenského generála v aktívnej službe, čo sa však stretlo s kritikou. Ľudskoprávne skupiny proti rozhodnutiu namietajú s tým, že armáda by nemala mať väčšiu zodpovednosť za zabezpečovanie bezpečnosti vo vnútri krajiny.

V Mexiku minulý rok zaznamenali najvyšší počet vrážd za ostatných 20 rokov. Armáda je v porovnaní s políciou v krajine všeobecne považovaná za menej skorumpovanú.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj