Spišská Kapitula 4. júna 2019 (HSP/TK KBS/RV/Foto:TK KBS)

Už tretí mesiac putujú po Spišskej diecéze relikvie slovenskej mučeníčky čistoty bl. Anky Kolesárovej. Relikviár, ktorý Diecéznemu centru pre mládež vo Važci daroval spišský biskup Štefan Sečka, navštevuje niektoré školy v diecéze a teší sa záujmu mladých i učiteľov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Ako uviedol duchovný správca diecézneho centra Ľuboš Laškoty, „tento dar od otca biskupa je pre nás obrovským pokladom, ktorý sme si nechceli nechať iba pre seba. Rozhodli sme sa podeliť oň s mladými v diecéze prijať Anku pod svoju strechu svojej školy. Chceli sme im týmto spôsobom dať možnosť stretnúť sa s jej silným príbehom, ktorý je svedectvom odvahy a čistoty srdca.“

Relikviár putuje po diecéze od 25. marca 2019 a doteraz navštívil školy v šiestich mestách. Ako vzácny hosť sprevádzal mladých aj na tohtoročnom Diecéznom stretnutí mládeže v Poprade.

Komisia pre mládež koordinuje a vyvíja činnosť s mládežou v troch regiónoch, ktoré tvoria Spišskú diecézu – Spiš, Orava a Liptov. Pre mladých ľudí organizuje rozličné duchovné, vzdelávacie aj športové aktivity. Podieľa sa na prípravách animátorských škôl v diecéze, trikrát ročne organizuje stretnutie vedúcich spoločenstiev Spišskej diecézy Spišnet.

Viac informácií o komisii sa nachádza na stránke www.komisia.sk.

TK KBS informoval Daniel Lysý

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj