Washington 27. júna 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Ted S. Warren)

Americký Federálny letecký úrad (FAA) zistil nový problém softvéru stroja Boeing 737 Max, ktorý by mohol automaticky tlačiť nos lietadla nadol. Predpokladá sa, že riešenie chyby takmer určite opäť odsunie návrat stroja na oblohu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Boeing 737 MAX

Firma Boeing uviedla, že FAA “identifikoval dodatočnú požiadavku” na zmeny softvéru. “Boeing súhlasí s rozhodnutím a žiadosťou FAA a pracuje na nutnom softvéri, aby riešil žiadosť FAA,” uviedol výrobca lietadiel vo vyhlásení.

Podľa dvoch ľudí oboznámených s problematikou vládni testovací piloti skúšajúci aktualizovaný softvér Boeingu Max na letovom simulátore minulý týždeň zistili nedostatok, ktorý by mohol viesť k nakláňaniu nosa lietadla nadol. Podľa týchto ľudí by sa problém mohol vyriešiť zmenou softvéru alebo výmenou mikroprocesora v systéme kontroly letu. Jeden z nich uviedol, že najnovší problém pravdepodobne odsunie obnovenie letov stroja Max o jeden až tri mesiace.

Federálny letecký úrad vo vyhlásení uviedol, že pozastavenie letov stroja Max zruší len vtedy, ak bude lietadlo považovať za bezpečné a nijaký termín nie je stanovený.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj