Moskva 6. septembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Alexandr Kryazhev)

Ruská spoločnosť Spaceteam vytvorila systém sledovania polohy človeka alebo automobilov bez pripojenia k satelitu, informuje Sputnik na základe informácií spoločnosti

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Inštaláciou systému v budove či na určitom území možno sledovať, napríklad pohyb personálu s presnosťou na desať centimetrov, odhaliť neoprávnené opravy áut či nezákonný pohyb na istom území. Systém sa môže integrovať s mapami na serveri Yandex.ru alebo akýmikoľvek inými mapovými aplikáciami pre inteligentné telefóny.

V skutočnosti vám tento systém umožní určiť polohu predmetu na akomkoľvek mieste, dokonca aj v podzemí, kam nepreniká satelitný signál. Možno ho porovnať s Pobertovým plánom z Harryho Pottera. Nejde len o experiment či testovanie, ale o úspešné použitie v autoservise jedného z nemeckých výrobcov áut. Priemyselné použitie technológie pomohlo znížiť náklady spoločnosť na tristo rubľov za mesiac na servis jedného automobilu,” uviedol spoločník agentúry.

Využívanie inteligentnej platformy

Systém využíva univerzálnu inteligentnú telematickú platformu, ktorá umožňuje prijímať informácie o pohybujúcich sa objektoch, ktoré sa nachádzajú na miestach, kde nie je možnosť príjmu satelitnej navigácie (GPS/GLONAS). Systém môže tieto informácie zbierať, spracovávať a odovzdávať s použitím technológie medziserverovejinterakcie s navigačneinformačnými systémami pre monitorovanie a riadenie pohybujúcich sa objektov.

Systém vyvinuli pod vedením Alexeja Smjackého a Andreja Platonova, ktorí odpovedali za realizáciu štátneho navigačného systému GLONASS.

Čínsky konkurent GLONASSU a GPS

Minulý rok médiá informovali, že Čína ukončila vývoj globálnej navigačnej siete systému Beidou. Vypustila totiž nosnú raketu, ktorá mala dve navigačné družice série Beidou3.

Čína absolútne úspešne splnila úlohu vytvorenia globálnej navigačnej základnej siete systému Beidou. Je to kľúčový krok v prechode Beidou od domáceho systému k medzinárodnému. Do konca tohto roka začne tento systém fungovať a poskytovať základné navigačné služby členským krajinám a regiónom projektu Jedno pásmo, jedna cesta,uvádza sa v správe Čínske vedecko-technickej kozmickej a leteckej korporácie.

Beidou je globálny čínsky navigačný systém, ktorý chce konkurovať americkému GPS a ruskému GLONASS. Do roku 2020 začne tento systém podľa plánu poskytovať navigačné služby po celom svete.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj