Bratislava 12. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:OĽaNO)

Piatkové slávnostné odovzdávanie nákladných automobilov Tatra vojakom v réžii ministra obrany Petra Gajdoša a generálneho tajomníka Služobného úradu MO SR Jána Hoľka považuje tieňový minister obrany za hnutie OĽaNO Jaroslav Naď za vrchol cynizmu. Uviedol to pre agentúru SITA s tým, že potrebu vyčistenia rezortu obrany od korupcie cítia aj samotní vojaci

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jaroslav Naď (OĽaNO)

„Je neuveriteľné, koľko cynizmu je v nominantoch SNS. Všetky obstarávacie projekty väčšieho významu sú sprevádzané množstvom netransparentností a podozrení z korupčného správania. Pre rôzne predraženia a nesystémové kroky sa strácajú v rezorte stovky miliónov eur a oni sa rozhodnú trápne sa hrdiť odovzdaním nákladných automobilov,“ vyjadril sa Naď. Prednedávnom poukázal na netransparentné obstarávania rezortu obrany za takmer miliardu eur, ktoré v súčasnosti prešetruje Úrad pre verejné obstarávanie.

Naď je presvedčený, že je načase urobiť v rezorte obrany zásadné pozitívne zmeny. Hnutie OĽaNO pred letom predstavilo komplexný program pre obranu, na ktorom pracovalo 25 špičkových odborníkov, vrátane generálov, vysokých dôstojníkov a bývalých či súčasných zamestnancov rezortu obrany. „Spustili sme sériu diskusií po celom Slovensku, ktorú sme podporili aj bilbordovou kampaňou. Ozýva sa nám veľa vojakov z celého Slovenska. Všetci cítia potrebu vyčistenia rezortu obrany od korupčnej chobotnice, ktorá vďaka nominantom SNS vyciciava zdroje z obrany,“ tvrdí Naď. Zároveň verí, že spoločnými silami sa im podari dosiahnuť zmenu. „A budeme môcť hovoriť, že obrana na Slovensku je dôveryhodná a zodpovedná. Prvým krokom musia byť úspešné výsledky v parlamentných voľbách, ktoré umožnia zásadnú zmenu pomerov,” uzavrel.

Hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková pre agentúru SITA v tejto súvislosti uviedla, že “na tohto pána” nebudú reagovať. “Nemá to význam,” dodala.

Minister obrany SR Peter Gajdoš v piatok v priestoroch Zásobovacej základne v Nemšovej odovzdal profesionálnym vojakom do užívania deväť nových vozidiel Tatra. Určené sú pre vojenské útvary v Hlohovci, Michalovciach, Nemšovej, Trebišove a v Zemianskych Kostoľanoch. Slúžiť budú na plnenie úloh v oblasti logistiky, ale aj pre potreby domáceho krízového manažmentu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková. „To, že sa snažíme postupne skvalitňovať a zefektívňovať každodennú prácu našich vojakov možno vidieť na konkrétnych krokoch, ktoré v tomto smere rezort obrany realizuje. Verím, že nová technika, ktorú sme dnes profesionálnym vojakom odovzdali, tento účel naozaj splní,“ povedal pri príležitosti odovzdania vozidiel minister obrany Peter Gajdoš (SNS).

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj