V prípade rusko-ukrajinskej vojny môžu Rusi poraziť Ukrajinu bez jediného výstrelu

Moskva/Kyjev 6. januára 2019 (HSP/Foto:Sputnik)

Portál politpuzzle publikoval slová ukrajinského generála Nikolaja Malomuža, bývalého veliteľa ukrajinskej zahraničnej rozviedky, ktorý uviedol, že v prípade konfliktu s Ruskom, bude Ukrajina určite porazená. Nielen kvôli výzbroji, ale aj kvôli tomu, že že Ukrajina je závislá od dodávok ropy, nafty a benzínu z Ruska

Na snímke Nikolaj Malomuž

Ukrajinské pozemné jednotky potrebujú pohonné hmoty, dodávané z Ruska. Ak Rusko prestane ropu dodávať, ukrajinská armáda stratí svoju mobilitu, pretože strategické zásoby Ukrajiny neumožňujú dlhšie trvajúce bojové operácie. Ak Rusi prestanú dodávať ropu, celá Ukrajina sa môže rýchlo zrútiť, pretože Západ by nemal dostatok možností, ako Ukrajinu ropou zabezpečiť. V prípade hrozby konfliktu by totiž pravdepodobne Rusko pozastavilo aj dodávky ropy na Západ, čo by určite vyvolalo množstvo problémov.

Bez pohonných hmôt stratia ukrajinské aktivity na východe Ukrajiny svoje opodstatnenia. “Hra na vojačikov” sa skončí, pretože Ukrajina sa ponorí do temna, nebude môcť plnohodnotne zásobovať potravinami a strategickým tovarom ani ukrajinské obchody. S tvrdeniami generála Nikolaja Malomuka súhlasí aj ukrajinský politotológ Oleg Vološin, ktorý už v minulosti uviedol, že úroveň ukrajinskej ekonomiky neumoňuje Ukrajine viesť vojnu s Ruskom.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj