V Prahe sa Kiska zúčastní na oslavách výročia vstupu ČR do NATO

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 11. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/MTI-Tamas Kovacs)

Prezident SR Andrej Kiska sa v utorok 12. marca zúčastní na oslavách 20. výročia vstupu Českej republiky do NATO. Ako ďalej agentúru SITA informovalo tlačové oddelenie kancelárie prezidenta, spolu s ním prijali pozvanie do Prahy aj prezident Maďarska János Áder a prezident Poľska Andrzej Duda

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke dole zľava český prezident Miloš Zeman a maďarský prezident János Áder a hore zľava poľský prezident Andrzej Duda a prezident SR Andrej Kiska

“Prezidenti krajín Visegrádskej štvorky si na slávnostnom podujatí na Pražskom hrade pripomenú svojimi príhovormi a spoločnou diskusiou význam členstva našich krajín v Severoatlantickej aliancii,” uviedla prezidentská kancelária. Na oslavách na Pražskom hrade sa zúčastní aj zástupkyňa generálneho tajomníka NATO Rose Gottemoeller, bývalá ministerka zahraničných vecí USA Madeleine Albrightová, ministri zahraničných vecí a obrany krajín V4 a ďalší hostia z Českej republiky, Slovenska, Poľska, Maďarska a USA.

Česká republika vstúpila do NATO v roku 1999 spolu s Poľskom a Maďarskom v rámci prvej vlny rozširovania Aliancie po páde železnej opony. Slovensko si tento rok pripomína 15. výročie vstupu do aliancie.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj