Poprad 3. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Popradská nemocnica otvára novú ambulanciu špecializovanú na chirurgiu prsníka, ktorá bude pôsobiť pri Chirurgickej ambulancii. Lekár špecialista bude v ambulancii indikovať možnosti a spôsob chirurgickej liečby ochorení prsníka aj v spolupráci s klinickým onkológom, rádiológom, lekárom nukleárnej medicíny a klinickým genetikom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Cieľom je zvyšovať úroveň starostlivosti a chirurgickej liečby u pacientok s ochorením prsníka v podtatranskom regióne. Informovala o tom dnes hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda.

Podľa generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva Nemocnice Poprad, a. s., Petra Petruša zariadenie otvorením tohto špecializovaného pracoviska zdôrazňuje nielen dôležitosť prevencie, ale aj nevyhnutnej liečby, ktorej úspech je okrem iného citlivý na včasnú diagnostiku a následnú liečbu. „Sme pracoviskom s dlhoročnými skúsenosťami v operáciách prsníka pre benígne aj malígne ochorenia. Využívame pritom zázemie špičkovo vybavených operačných sál Nemocnice Poprad, a. s., s možnosťou operácie harmonickým skalpelom, s peroperačnou gamasondou na identifikáciu sentinelovej lymfatickej uzliny a možnosťou peroperačnej histológie,“ uviedol primár Chirurgického oddelenia s JIS Nemocnice Poprad, a. s., Tomáš Vnenčák.

Ambulancia pre chirurgiu prsníka bude v nemocnici ordinovať každý utorok od 9:00 do 14:00. Dôležitou súčasťou poskytovanej zdravotnej starostlivosti je v rámci chirurgického oddelenia aj pôsobenie plastického chirurga, v spolupráci s ktorým budú ďalej rozvíjané aj onkoplastické operácie a prsníkové implantáty.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj