Hongkong 18. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:)

V parku v centre Hongkongu sa v nedeľu napriek silnému dažďu opäť zišli desaťtisíce demonštrantov. Vláde chcú ukázať, že sa nevzdajú svojich požiadaviek, medzi ktorými je oficiálne zrušenie návrhu zákonu o vydávaní ľudí podozrivých z trestnej činnosti do Číny či vyšetrenie použitia policajnej sily voči demonštrantom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Demonštrácie v Hongkongu pokračujú napriek silnému dažďu

“Budeme tu stáť, budme konať, kým nebudú reagovať. Spolu sme silnejší,” uviedla účastníčka protestov Harley Hoová. Hoci uplynulé protesty poznačilo násilie, organizátori dúfajú, že tentoraz budú demonštrácie “úplne pokojné”.

Požiadavky účastníkov protestného hnutia zahŕňajú rezignáciu pročínskej šéfky miestnej administratívy Carrie Lamovej, demokratické voľby a nezávislé vyšetrenie policajných zásahov. Prodemokratické protesty otriasajú Hongkongom už desať týždňov a nie sú žiadne náznaky, že by slabli, uvádzajú niektoré médiá.

Čína však obvinila Spojené štáty zo sprisahania so zločineckými elementmi a “šialeného” podieľania sa na protičínskych aktivitách v Hongkongu. Uviedli to vo vyhlásení Úradu osobitného zástupcu Ministerstva zahraničných vecí ČĽR v Hongkongu. Toto vyhlásenie uskutočnili ako reakciu na komentáre Snemovne reprezentantov USA a mnohých amerických politikov ohľadom udalostí v Hongkongu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj