Islamabad 11. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Aamer Hussain)

Najmenej 11 ľudí prišlo o život a viac ako 30 osôb utrpelo zranenia pri nehode osobného vlaku, ku ktorej došlo vo štvrtok na východe Pakistanu, kde vlak narazil do odstaveného nákladného vagóna. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestne zdroje

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Osobný vlak smeroval z mesta Láhaur na východe krajiny do juhozápadnej provincie Balúčistán, keď vo štvrtok nadránom došlo k nehode, uviedol šéf tamojšej polície. Dodal, že rušeň sa pri náraze značne poškodil a došlo k vykoľajeniu najmenej troch vozňov.

Počet obetí sa ešte môže zvýšiť, keďže traja ľudia sú v kritickom stave, pričom je možné, že vo vnútri poškodených vozňov sa ešte stále nachádzajú ďalší cestujúci, povedal ďalší z členov policajného zboru. Záchranári sa podľa jeho slov k pasažierom, ktorí uviazli vo vnútri vozňov, snažia dostať pomocou vyslobodzovacích zariadení.

Príčina nehody nebola bezprostredne známa. Vyšetrovanie sa začne hneď, ako budú ukončené záchranné práce, povedal šéf miestnej samosprávy.

Ako pripomína DPA, nehody na železničných tratiach nie sú v Pakistane ničím neobvyklým, keďže mnohé koľaje, ktoré v koloniálnej ére pred rokom 1947 postavili Briti, neboli od tých čias zrenovované.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj