V okolí britských letísk rozšíria bezletovú zónu pre drony

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Londýn 20. februára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Tim Ireland)

Veľká Británia rozšíri bezletovú zónu pre drony v okolí svojich letísk z jedného na päť kilometrov. Cieľom je zabrániť narušeniam dopravy, k akým došlo napríklad v decembri na londýnskom letisku Gatwick. Britské ministerstvo dopravy v stredu uviedlo, že opatrenie začne platiť od 13. marca

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Vláda tiež pracuje na novej legislatíve, ktorá by dala polícii väčšie právomoci v prípade podozrivých z takýchto činov. Minister dopravy Chris Grayling povedal, že ľudia, ktorí púšťajú drony v blízkosti letísk, “nielen že konajú nezodpovedne, ale aj trestuhodne, a mohlo by im hroziť väzenie”.

Spozorovanie dronu pri Gatwicku, druhom najrušnejšom letisku Británie, viedlo pred Vianocami k zrušeniu alebo presmerovaniu letov, čo sa dotklo viac než 100-tisíc cestujúcich. Britský úrad pre civilné letectvo zaznamenal vlani v krajine až 125 podobných prípadov, v roku 2017 ich bolo 93.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj