Odesa 27. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Ukrainian Police Press Office)

Desiatky väzňov rozpútali v pondelok nepokoje vo väznici v ukrajinskom prístavnom meste Odesa na pobreží Čierneho mora. Väzni počas niekoľkohodinovej vzbury podpálili časť zariadenia a niekoľkých tamojších dozorcov a ošetrovateľov držali ako rukojemníkov. S odvolaním sa na ukrajinských predstaviteľov o tom informovala agentúra AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke zásahová jednotka

Podľa ukrajinskej ľudskoprávnej ombudsmanky Ľudmyly Denisovovej sa niekoľko desiatok väzňov vzbúrilo proti vedeniu väznice, pričom zajali troch dozorcov a ošetrovateľov. Počas potýčok s väzňami utrpeli zranenia štyria dozorcovia.

Policajtom trvalo štyri hodiny, pokým sa im podarilo vojsť do budovy väznice, z ktorej bolo vidieť stúpať hustý čierny dym, a upokojiť celú situáciu, uviedla ukrajinská polícia.

Denisovová doplnila, že násilnosti vypukli po tom, ako dozorcovia začali prehľadávať cely, či v nich väzni neschovávajú zakázané veci ako napríklad drogy.

Zástupca šéfa štátnej ukrajinskej polície Vjačeslav Abroskin obvinil “zločineckých gangstrov” z podnecovania väzňov, aby obsadili budovu väzenskej správy a zapálili ju. Piatich väzňov, podozrivých z vyvolania nepokojov, premiestnili do inej väznice.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj