Nový Sad 22. mája 2019 (HSP/Foto:Facebook)

V Novom Sade na pravé poludnie na Námestí Republiky sa uskutočnil historicky prvý v tomto meste Dúhový pochod. Na tomto podujatí sa zhromaždilo niekoľko desiatok predstaviteľov, povedzme, netradičnej sexuálnej orientácie. Podporiť „moderný trend“ prišli aj zástupcovia niektorých ambasád v Srbsku: diplomati z USA, Veľkej Británie, Holandska, Nemecka a členovia misie Európskej únie v Srbsku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
V Novom Sade sa uskutočnil historicky prvý Dúhový pochod

Pripomenieme našim čitateľom, že Nový Sad je druhé najväčšie mesto v Srbsku /po Belehrade, prirodzene/, je hlavným mestom autonómneho kraja Vojvodina, kde žije početná slovenská menšina. V samotnom takmer 340-tisícovom Novom Sade žije približne 6,5 tisíc Slovákov. Už aj sem sa teda dostal „moderný trend“, ktorý presadzujú hlavné západoeurópski politici a „odborníci“ – pochody gejov a lesbičiek.

Srbské médiá podotkli, že dúhový pochod v Novom Sade sa odlišoval od nedávneho podobného podujatia v Belehrade – tradičného Gay Pride. V Novom Sade sa pochod, ako taký, ani neuskutočnil. Účastníci podujatia len postávali v centre mesta, počúvali hudbu, mávali zástavu a rozprávali sa.

Menší dav zhromaždených predstaviteľov netradičnej orientácie bol obklopený príslušníkmi polície, ktorí sa snažili, aby nedošlo ku stretom zástancov „moderných trendov“ a obhajcov tradičných kresťanských hodnôt a tradičnej rodiny. Je zaujímavé, že organizátori podujatia sa dokonca postarali aj o občanov so sluchovým postihnutím. Všetky prejavy rečníkov sa dabovali do posunkovej reči.

Vedľa sa vytvoril „tábor“ obhajcov kresťanských hodnôt a tradičnej rodiny. Niekoľko desiatok ľudí protestovali proti dúhovému pochodu /teda státiu/, rozprestreli transparenty „Hovoríme „Nie“ amorálnosti a gejovej hanbe vo verejnom živote“. Mnohí účastníci protestnej akcie mali so sebou kríže a ikony, spievali a nahlas čítali Bibliu.

Polícia nepripustila strety gejov a obhajcov tradičnej rodiny.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj