Bratislava 25. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

V novej špionážnej dráme HBO Europe Bez vedomia si v hlavnej úlohe zahrá Táňa Pauhofová. Po jej boku sa v novinke predstaví Britka Hattie Morahan a český herec David Nykl. Seriál, ktorý bude mať premiéru vo všetkých teritóriách HBO Europe na 30. výročie Nežnej revolúcie, vykreslí jeseň 1989, Sovietske impérium otriasajúce sa v základoch a vo vzduchu visiacu zmenu. Nik však nevie, akú podobu bude mať

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke herečka Táňa Pauhofová

Profesionálna huslistka Mária a jej politicky angažovaný manžel Viktor sa po dvanástich rokoch londýnskeho exilu vracajú do Prahy. Rodinná návšteva sa však čoskoro zmení na drámu. Mária skončí v nemocnici, a keď sa preberie z bezvedomia, jej manžel je preč a nik netuší, kam zmizol. „Aj keď sa príbeh odohráva v 80. rokoch, je absolútne aktuálny, a to aj pre našu polarizovanú spoločnosť. Je rozprávaný z Máriinho uhla pohľadu, čím typicky mužský žáner získava ďalší rozmer. Tým, že je špionážny príbeh netradične vyrozprávaný očami napohľad priemernej ženy, vzniká fascinujúca, pôsobivá a príťažlivá dráma, ktoré baví nielen nás, ale pevne dúfame, že zaujme aj čo najširšie publikum,” povedala kreatívna producentka HBO Europe Tereza Polachová, popri ktorej sa do produkcie seriálu za HBO zapojil aj Steve Matthews.

Šesťdielnu drámu režíruje Ivan Zachariáš, o jej scenár sa postaral Ondrej Gabriel a ako odborný poradca sa na novinke podieľal i spolupracovník CIA a svetovo uznávaný expert na špionážnu techniku H. K. Melton. „Máme obrovskú radosť, že pred i za kamerou sa zišiel taký vynikajúci tím, vďaka ktorému ožíva medzinárodná špionážna dráma. Ondrejov scenár reflektujúci zlomový moment v histórii strednej Európy získal v dnešnej výbušnej globálnej politickej klíme ďalší rozmer a Ivan zas dáva tomuto príbehu a dobe v ňom zobrazenej, ako aj jeho postavám svoj originálny režijný štýl a úplnú autenticitu,” poznamenal výkonný viceprezident pre pôvodný obsah a produkciu Antony Root.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj