Nitra 20. júna 2019 (HSP/Foto: Roman Oravec)

Prinesenie olympijského ohňa na štadión, slávnostný nástup olympijských bohýň z materskej škole Alexyho a slušné športové výkony malých olympionikov predviedli deti na svojej olympiáde. V úvode sa konal sľub malých športovcov s prísahou

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Po ňom aj sľub rozhodcov, ktorí sa zaviazali, že budú na výkony malých olympionikov prihliadať v duchu fair play. Pred plným nasadením do maximálnych športových výkonov sa deti rozcvičili s Dúhalkou.

Scenár, takmer navlas príbuzný k slávnostnému otvoreniu skutočnej letnej olympiády, mala športová olympiáda materských škôl. Uskutočnila sa na Atletickom štadióne TJ Stavbár Nitra. Do olympijských súťaží sa zapojilo 84 malých športovcov z 21 materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Nitry. Pretekalo sa v troch disciplínach – člnkový beh, skok do diaľky a hod loptou.

Súťažiace deti povzbudzovali spolužiaci aj učiteľky. Bolo zážitkom sledovať ako malí športovci v sebe prebudili svojho športového ducha. Obrovské odhodlanie pre dosiahnutie čo najlepšieho výkonu nenarušilo ani horúce počasie, keď ortuť teplomera stúpala k tridsiatke. Myslelo sa pritom na tieň ako aj na pitný režim.

Po urputnom športovom zápolení sa z prvého miesta tešili malí športovci z MŠ Čajkovského. Druhé miesto patrilo deťom z MŠ Ľudovíta Okánika a na tretej priečke skončili škôlkári z MŠ Nábrežie mládeže. Víťazi sa tešili z medailí.

Tohtoročný, v poradí už 22. ročník športovej olympiády MŠ, organizačne zabezpečil odbor školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Nitre a 10-členný organizačný štáb učiteliek MŠ. Olympijský klub v Nitre venoval malým športovcom tričká s olympijským emblémom.

Ľudmila SynakováVážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj