Nitra 27. októbra 2019 (HSP/Foto:Roman Oravec)

Piatkové slnečné predpoludnie patrilo milej udalosti. Kľúče od nového bývania majú vybraní šťastlivci, ktorí sa postupne môžu nasťahovať do 35 nájomných bytov. V úvode sa im prihovoril nitriansky viceprimátor Daniel Balko: „Som rád, že sa nám túto investíciu podarilo dokončiť a verím, že sa vám v tejto peknej lokalite bude príjemne bývať.“

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Záber z odovzdávania nových bytov

Bytovka má kapacitu pre osemdesiat nájomníkov, prednostne sú určené ako prvé, štartovacie bývanie pre mladých ľudí. Nová strecha, výťah, siete, vnútorné priestory s kuchynskými linkami, maľovkou, podlahami a sanitou v kúpeľniach „dýchali“ na nájomníkov čistotou a novotou i kvalitným prevedením.

Náklady na bytový dom na Hlbokej presiahli milión eur. „Investíciu financoval 40 % štát cez Ministerstvo dopravy a výstavby SR, ďalších 60 % dodal Štátny fond rozvoja bývania,“ doplnil ďalšie informácie k rekonštrukcii bytového domu hovorca i vedúci odboru komunikácie a propagácie Tomáš Holúbek.

Na slávnostnom odovzdaní bytov sa zúčastnili aj zástupcovia Štátneho fondu rozvoja bývania aj nitrianski mestskí poslanci a poslankyne. Za poslanecký zbor sa prítomným prihovorila mestská a krajská poslankyňa i predsedníčka Komisie pre sociálne veci, bývanie a podporu verejného zdravia Anna Laurinec Šmehilová: „Chcela by som poďakovať minulému aj súčasnému poslaneckému zboru, že podporili túto investíciu ako aj sociálnej komisii pri kreovaní poradovníka.“

V Nitre sa za posledné dve dekády postavilo viac ako 750 bytov, čo ju vo výstavbe podľa štatistík zo Štátneho fondu rozvoja bývania radí na druhé miesto medzi krajskými mestami. Bytov je ale aj tak málo. „Vieme, že Nitra  momentálne zažíva boom a takýchto bytov je nedostatok. Aj preto pripravujeme projekty dostupného bývania, s tým, že máme záujem o to, aby mladí ľudia zostávali bývať v Nitre a nie v okolitých obciach,“ dodal viceprimátor Daniel Balko.

Andrej Jančovič

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj