Nitra 3. februára 2019 (HSP/nitra.sk/Foto:Pixabay)

Mesto Nitra plánuje poskytovať občanom aj nadštandardné služby. Jednou z nich bude novinka, ktorou bude možnosť uzavretia sobášov aj v nedeľu – a tiež počas sviatočných dní.  Okrem zabezpečenia miestnosti, sobášiaceho, matrikára i sprievodného programu sa tak po novom mesto prispôsobí aj termínu snúbencov aj v netradičný a nimi vybraný deň

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Záleží už len na nich, či si ako svoj „Deň D“ vyberú sviatočný deň, nedeľu či magický dátum, ktorý padne na bežný pracovný deň. „Čo sa sobášov týka, budeme občanom k dispozícii v hociktorý deň,“ uviedla k téme, okrem iného, zástupkyňa prednostu Mestského úradu v Nitre Ivana Buranská.

“Treba si uvedomiť, že pre sobášiacich je to výnimočný deň, chápem, že hľadajú neštandardné a sviatočné dni, aby umocnili význam sobášneho aktu. Tento krok je podľa mňa správny a napokon mestský úrad by mal občanom vychádzať v ústrety,“ uviedol viceprimátor Nitry Daniel Balko.

„Treba vyjsť občanom v ústrety, pokiaľ mesto má tie možnosti, aby snúbencov oddalo aj počas sviatkov,“  dodala poslankyňa mestského zastupiteľstva a jedna zo sobášiacich Petra Ajdariová.

Nitra je tradične obľúbeným miestom sobášov. V minulom roku bolo v najstaršom slovenskom meste  uzatvorených viac ako štyristo sobášov. Najviac ich bolo v septembri, kedy si manželský sľub dalo viac ako osemdesiat snúbeneckých párov.

Kompletné informácie k organizovaniu občianskeho obradu aj s formulárom žiadosti o uzavretie sobáša sú dostupné na webe mesta.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj