Berlín 15. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)

V dôsledku toho, že je v Nemecku zakázané domáce vzdelávanie, musia rodiny migrantov, ktoré často žijú vo svojom paralelnom svete, začať posielať svoje deti do školy. Najväčšie problémy s integráciou majú hlavne ľudia z moslimských krajín, informoval portál Lidovky.cz

Ilustračné foto

Portál s odkazom na nemecký magazín Spiegel píše, že v mnohých školách prevažne západnej časti Nemecka je nemčina často “cudzí jazyk”. Vo všetkých veľkých mestách existujú štvrte, kde žije veľká časť obyvateľov s takzvaným “migračným pozadím”. V školách preto často dochádza k situáciám, kedy podiel detí hovoriacich nemeckým jazykom, je veľmi malý.

V takýchto prípadoch nemajú učitelia, ktorým chýba náležité vzdelanie, takmer čo učiť, píšu Ľidovky a dodávajú, že nemeckí rodičia sa snažia posielať svoje deti do škôl s menším počtom cudzincov.

Tieto témy boli dlhú dobu, podľa portálu, prehliadané a začína sa o nich hovoriť až v prípadoch, keď dochádza k šikanovaniu malého počtu detí nemeckého pôvodu väčšinou cudzincov. Ako príklad je uvedený prípad dievčaťa Yary, ktorá bola jedinou žiačkou v triede v škole v meste Kassel s materským nemeckým jazykom.

Dievča bolo vystavené šikanovaniu a nakoniec bolo aj bodnuté svojimi spolužiakmi. Podľa vyjadrenia jej otca sa žiačka zhoršila vo materčine, pretože sa v triede nemala s kým rozprávať. Ako píšu Lidovky, k podobným prípadom ako v Kasseli dochádzalo vo štvrti Neukölln v Berlíne.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj