Berlín 28. februára 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

V Nemecku zverejnili zoznam potravín, ktoré je potrebné mať pre prípad šírenia epidémie koronavírusu a nasledujúcej karantény. Zoznam pripravil Federálny úrad pre ochranu civilného obyvateľstva a pomoc pri katastrofách

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

V prípade desaťdňovej karantény sa Nemcom odporúča mať doma tieto zásoby (na osobu): 20 litrov pitnej vody, 3,5 kilogramu obilnín, chleba, zemiakov, cestovín a ryže (spolu), 2,5 kilogramu konzervovanej zeleniny a orechov, 4 kilogramy sušeného ovocia a konzervovaného ovocia, 2,6 kilogramu mlieka a mliečnych výrobkov, 1,5 kilogramu mäsa, rýb, vajec alebo vaječného prášku, 0,4 kilogramu tuku a rastlinného oleja. V prijateľnom množstve hotové výrobky: cukor, med, múka, bujónovej kocky, suché pečivo a čokoláda.

Tento objem potravín zaisťuje potrebu 2 200 kcal na deň pre dospelého po dobu desiatich dní. Okrem toho by povinná domáca sada mala zahŕňať: zásoby liekov, sviečky, plynový horák, baterku, batérie a dezinfekčné prostriedky.

Počet potvrdených prípadov infekcie koronavírusom COVID19 v Nemecku vzrástol na 22. Jeden nový prípad zaznamenali v spolkovej krajine Severné PorýnieVestfálsko.

To je spôsob, ktorým sa prenáša koronavírus

Nový typ koronavírusu v relatívne uzavretom priestore môže byť prenášaný aerosólom vo vysokých koncentráciách. Uviedli v správe Štátneho výboru pre zdravotníctvo ČĽR.

V šiestom zverejnenom vydaní plánu pre diagnostiku a liečbu pneumónie, spôsobenej novým typom koronavírusu, sa uvádza, že hlavnými spôsobmi prenosu vírusu sú spôsob kvapôčkový a kontaktný. Je špecifikované, že vírus je prenášaný prostredníctvom blízkeho kontaktu.

Výbor pre zdravotníctvo navyše dodal, že pri dlhodobom pobyte v relatívne uzavretom priestore s vysokou koncentráciou aerosolu existuje možnosť infekcie aerosólom.

Vedci zároveň zistili, že v niektorých prípadoch môžu byť príznakmi koronavírusu črevná nevoľnosť a hnačka, samotný vírus je potom prenášaný fekálnou hmotou.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj