Berlín 13. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)

V Nemecku sú židia najviac obťažovaní v porovnaní so zvyškom Európy. To vyplýva z výsledkov aktuálnej štúdie. O tom informuje nemecký portál Web.de

Ilustračné foto

Výsledky boli publikované na základe prieskumu medzi 16 000 židmi v Nemecku, Rakúsku, Dánsku, Francúzsku, Maďarsku, Taliansku, Poľsku, Španielsku, Švédsku, Veľkej Británii a Holandsku. V týchto krajinách žije podľa informácií magazínu 96 % všetkých židov v EÚ.

Medzi najväčšie zistenia patrí fakt, že počas posledných piatich rokov 89 % opýtaných hovorí, že antisemitizmus v ich krajinách zosilnel. 41 % opýtaných Nemcov bolo podľa vlastných slov obťažované v priebehu minulého roka. To je viac ako v ktorejkoľvek inej krajine – priemerom je 28 %. Vyše 40 % tých, ktorí boli diskriminovaní, tvrdia, že páchatelia majú moslimské pozadí. 77 % z tých, ktorí zažili diskrimináciu, to nenahlásili bezpečnostným zložkám ani mimovládnym organizáciám, hovorí článok.

Vyhlásenie o tom, že antisemitizmus je na vzostupe, sa kryje s vyjadrením štatistiky Politicky motivovanej kriminality, ktorú zostavuje nemecké ministerstvo vnútra, píše portál. V roku 2017 zaregistrovali úrady 1504 trestných činov motivovaných antisemitizmom, čo je o 2,5 % viac v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Či sa jednalo o verbálne napadnutie, fyzické útoky či dokonca vraždu, z týchto čísel nie je jasné, píše Web.de. Z týchto informácií vyplýva, že každý deň dochádza v Nemecku minimálne k štyrom útokom na Židov. Skutočný počet ale môže byť omnoho vyšší.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj