V NATO odpovedali na informácie o umiestnení Tu-22M3 na Kryme

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Moskva 19. marca 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/APWarfareWW)

V NATO okomentovali správy o umiestnení ruských bombardérov Tu-22M3 na Kryme. Svoju pozíciu potvrdili odsúdením” posilňovaním ruských vojsk na polostrove. Poukázali na ruské mýty o protiraketovej obrane

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke bombardér Tu-22M3M

Ruský predseda výboru Rady federácie pre obranu a bezpečnosť Viktor Bondarev vyhlásil, že diaľkové bombardéry Tu-22M3 sa nachádzajú na jednej z leteckých základní na Kryme ako odpoveď na umiestnenie amerických protiraketových systémov v Rumunsku.

Odsudzujeme pokračujúce a veľké umiestňovanie vojenskej sily Ruska na Kryme. Obzvlášť sme znepokojení úsilím a zverejnenými plánmi Ruska na ďalšie zvyšovanie vojenskej sily v čiernomorskom regióne,okomentoval správy činiteľ aliancie, ktorý však tému nechcel ďalej rozvíjať.

“Čo sa týka systému protiraketovej obrany NATO, tak pozícia aliancie je dobre známa. O tom sa hovorí v našej časti päť kľúčových ruských mýtov bolo odhalených,dodal.

Reakcia NATO prichdáza vzhľadom na informáciu, že Ruská federácia umiestnila na Kryme na základni v Gvardejskom diaľkové bombardéry Tu-22M3.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj