Bratislava 14. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zakončili jesennú časť Fortuna ligy 2019/2020 tromi víťazstvami a vyšvihli sa do hornej šestky. V nej vlani obsadili historickú 5. priečku a podobné umiestnenie by brali „všetkými desiatimi“ aj v aktuálnom ročníku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Zimná príprava futbalového klubu MFK Zemplín Michalovce. Na snímke futbalisti MFK Zemplín Michalovce počas prvého zimného tréningu na umelej tráve. Michalovce, 7. januára 2020

„Konkrétne ciele nemáme stanovené, no, samozrejme, chceme hrať v skupine o titul. Bodové rozdiely sú však minimálne, takže vo zvyšných štyroch kolách základnej časti musíme urobiť maximum, aby sme boli úspešní,“ uviedol pre agentúru SITA športový riaditeľ MFK Zemplín Marek Zahorčák.

V príprave Michalovčanov sú niekoľkí mladíci, ktorí na jeseň boli na hosťovaní v Trebišove, a tiež niekoľko dorastencov. V klube chcú byť naďalej verní svojej dlhoročnej filozofii. „Stále máme záujem prioritne etablovať v A-mužstve našich odchovancov. Avšak, v ostatných rokoch dochádza k masívnemu odlivu najtalentovanejších mladých hráčov z východného Slovenska na západ, čo sa prejavuje v nižšej kvalite našich mládežníckych družstiev. Preto prichádza do A-mužstva menej hráčov ako v minulosti. Napriek tomu sa nám darí každoročne zabudovať do ´áčka´ tých najlepších odchovancov. O tom, ktorí z našich mladých hráčov zostanú v kádri A-tímu a ktorí pôjdu na hosťovanie do iného klubu, rozhodne tréner na základe ich aktuálnej výkonnosti,“ podotkol Zahorčák.

Keďže mladí hráči potrebujú mať okolo seba aj tých skúsených, aby sa mali od koho učiť, aj v jarnej časti si bude dres Zemplínčanov obliekať ostrieľaný 36-ročný kapitán Igor Žofčák. „Zostane lídrom nášho tímu do konca tejto sezóny,“ priznal michalovský funkcionár.

V klube by radi udržali pokope káder z jesennej časti. „Neviem povedať, do akej miery sa nám to podarí, pretože o viacerých našich hráčov je na trhu záujem. V prípade, že by sa nám podarilo udržať mužstvo pohromade, neplánujeme príchod väčšieho množstva posíl, pretože si myslím, že káder z jesennej časti je dostatočne kvalitný. Reagovať budeme len na prípadné odchody hráčov. Môžem povedať, že s anglickým FC Southampton sme sa dohodli na polročnom hosťovaní 18-ročného Šimona Kozáka,“ dodal.

V priebehu tohtosezónnej jarnej časti budú v Michalovciach okrem dosahovania športových cieľov usilovne pracovať aj na rozvoji klubovej infraštruktúry. „Plánujeme v krátkom čase vybudovať viacero tréningových plôch, ktoré sú nevyhnutné pre zlepšenie tréningového procesu mládeže,“ zakončil pre SITA Marek Zahorčák.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj