V lavíne v Alpách zahynuli štyria nemeckí lyžiari

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Ženeva/Berlín 28. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)

V lavíne vo švajčiarskych Alpách zahynuli štyria nemeckí lyžiari, spresnila v nedeľu polícia v južnom švajčiarskom kantóne Valais. Predtým informovala o štyroch turistoch

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Nešťastie sa stalo v piatok neďaleko dediny Fieschertal, ale mimoriadne nepriaznivé počasie až do soboty bránilo lietadlám a záchranným službám v hľadaní tiel obetí, dodala podľa tlačovej agentúry AP polícia. Obec Fieschertal je na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Pátranie sa začalo hneď po nahlásení nezvestnosti lyžiarov, ale záchranári našli a odviezli telá až v sobotu popoludní.

Záchranári pátrali po obetiach pomocou zariadení na vyhľadávanie ľudí zasypaných lavínou a začalo sa aj vyšetrovanie smrti Nemcov, uviedla už skôr polícia.

Obete ešte oficiálne neidentifikovali, ale podľa nemeckého denníka Rheinische Post boli všetci štyria lyžiari členmi pobočky Nemeckého alpského spolku v Düsseldorfe. Najmenej dvaja z týchto členov boli známi ako veľmi skúsení športovci, dodal denník bez uvedenia ich totožnosti.

“Lavína sa odtrhla zo svahov hory a zavalila ich,” uviedol Reinhard Bittel z miestnej záchrannej horskej služby pre webovú stránku švajčiarskeho denníka 20 Minuten. “Skupina nemala šancu,” povedal.

Štvoricu lyžiarov pochovala vrstva snehu hrubá tri metre, dodal Bittel. Do odvozu tiel sa zapojilo osem záchranárov a dva vrtuľníky.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj