Kyjev 1. januára 2019 (HSP/Strana/Inform-ua/Golos/Foto:Facebook)

Predvolebná kampaň na Ukrajine sa začala. Zúčastňujú sa na nej nielen prezidentskí kandidáti a najsilnejšie strany, ale aj tie slabšie, ba dokonca aj osoby, ktoré odišli „do politického dôchodku“ a ani sa nenachádzajú na území krajiny. Napríklad, v Kyjeve sa  na reklamných billboardoch Strany regiónov objavili portréty exprezidenta Janukoviča v úlohe… Deda Mraza. Túto skutočnosť živo komentujú ukrajinské média

Janukovič na billboardoch

Jeden z podobných billboardov sa nachádza aj v samotnom „srdci Majdanu“ – na námestí Nezávislosti, vedľa vchodu do metra. Stručné heslo na billboarde znie: „Rygi (ľudová prezývka Strany regiónov) nie sú zlodeji. Počujem každého,“ obracia sa na obyvateľov Janukovič – Dedo Mraz. Prezidentský kandidát však na tomto billboarde chýba…

„Ako je známe, pre demonštráciu svojej fantázie si predstavitelia Strany regiónov nezvolili hocijaké miesto, ale samotné srdce hlavného mesta – Majdan. Na jednom z podzemných prechodov vyniká žiarivý billboard s hlavným figurantom Nového roku – Dedom Mrazom s červeným nosom. Ale nie je to obyčajný rozprávkový hrdina. V tejto úlohe sa pred obyvateľmi Kyjevu predstavil bývalý prezident krajiny, ktorý v súčasnosti žije v Rusku, Viktor Janukovič. Majstrovsky ho zamaskovali a vyčarovali z neho všetkými milovaného deduška,“ uviedla informačná agentúra Inform.ua.

„Pripomenieme, že začiatkom novembra v centre Kyjevu už umiestnili niekoľko billboardov v mene Strany regiónov. Napríklad, na Malej Žitomirskej ulici sa nachádzal citylight s logom tejto politickej strany a heslom: „Vrátime svojich ľudí z Bloku Petra Porošenka“. Autori zjavne naznačovali, že Petro Porošenko svojho času bol jedným zo zakladateľov Strany regiónov. Na to si však veľmi nerád spomína. Členmi Strany regiónov boli aj mnohí súčasní členovia Bloku Petra Porošenka,“ prízvukuje denník Golos.ua.

Niektoré ukrajinskí média poukazujú na to, že mnohí politici si už viac razy prevracali kabáty a ďalšie „prezliekanie“ sa črtá po marcových prezidentských voľbách.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj