Bratislava 26. marca 2020 (HSP/Foto:Pixabay)

V meste Krompachy sa rozhodli bojovať s koronvírusom a okrem všeobecne prijatých opatrení sa pustili aj do čistenia mesta. Do cisternovej nádrže vozidla na polievanie zelene naliali dezinfekčný prostriedok s vodou a teraz ním čistia verejné priestranstvá

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Zamestnanec mesta, ktorý vozidlo obsluhuje, pre televíziu Joj uviedol, že čistia tie najnutnejšie miesta, kde chodí najviac ľudí. Následne sa starajú aj o tie odľahlejšie.

Na čistenie nepoužívajú vodu z rieky, dezinfekciu zmiešavajú s pitnou vodou. „Kontajnery sa dezinfikujú, lebo tam je najväčší styk človeka, musí otvárať tie kryty. Všetko sa dezinfikuje, aby sa tomu nejako predchádzalo,“ poznamenal.

Televízia dopĺňa, že inšpiráciou pre primátorku mesta sa stalo Taliansko, ktoré dezinfikuje ulice. Primátorka pre televíziu uviedla, že verí, že takéto opatrenie pomôže tomu, aby sa nákaza nešírila.

Hygienici akékoľvek kroky samospráv v boji so šírením vírusu vítajú, zároveň ale dodávajú, že sa musia dodržiavať isté pravidlá. „Uvítavame možnosť, ak samospráva si tieto kroky dohodne s firmou, ktorá má na to oprávnenie, a ktorá vie akým spôsobom použiť dezinefkčný prostriedok, na aké priestory, na aké plochy,“ vyjadrila sa pre televíziu regionálna hygienička RÚVZ SNV.

Mesto vraj opatrne narába so silou koncentrátu a do vody primiešavajú rovnakú dezinfekciu, aká sa používa na pitnú vodu.

Tatiana Stará

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj