Košice 15. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR – František Iván)

Dokopy 202 žiakov piateho ročníka základných škôl Košického a Prešovského samosprávneho kraja a 103 pedagógov sa stretne počas troch turnusov regionálneho kola Botanikiády v Košiciach, prvý sa začal v stredu. Hlavným cieľom projektu je vzbudiť záujem talentovaných žiakov o oblasť botaniky. TASR o tom informovala hovorkyňa Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach Linda Babušík Adamčíková s tým, že ide o desiaty ročník projektu organizovaný Botanickou záhradou UPJŠ

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke zábery z Botanikiády 2016

Žiakov má prostredníctvom hravej formy súťaže a nenútenej formy informovať o význame rastlín, ochrane a tvorbe životného prostredia. Jednou z úloh podujatia je zároveň motivovať pedagógov biológie na väčšiu kreativitu pri výučbe.

Tento ročník Botanikiády nesie podtitul Vyrobené z rastlín. Na žiakov budú čakať problémové úlohy na šiestich stanovištiach. Okrem teoretických vedomostí si overia aj svoje praktické zručnosti. „Budú rozmiestnené v celom areáli botanickej záhrady nevynímajúc expozičný skleník, okolie bazénov či parenísk, takže sa žiaci môžu zoznámiť aj so širšími priestormi botanickej záhrady a jej pestovateľským zázemím. Pedagógom sa prostredníctvom prezentácií pokúsime predstaviť nové metodické postupy a zaujímavé poznatky v oblasti botaniky a ekológie,“ priblížil riaditeľ botanickej záhrady Pavol Mártonfi.

Podľa koordinátorky podujatia Andrey Fridmanovej o záujme škôl o Botanikiádu svedčia aj čísla. „Za ostatné roky záujem zo strany škôl prevyšoval naše kapacitné možnosti a preto sme, žiaľ, nemohli do projektu prijať všetkých záujemcov. Počas desiatich rokov realizácie projektu sa do on-line testovania zapojilo 27.637 žiakov a na regionálnom kole v botanickej záhrade sa osobne zúčastnilo 2130 žiakov so svojimi pedagógmi,“ uviedla.

Ďalšie turnusy sú naplánované na stredy 22. a 29. mája.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj