V Holandsku sa v provinčných voľbách rozhoduje o zákonodarcoch provinčných vlád

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Amsterdam 20. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:pixabay)

V Holandsku sa v stredu konajú provinčné voľby, ktoré rozhodnú aj o zložení hornej komory parlamentu a o tom, či si v nej udrží väčšinu súčasná vládna koalícia premiéra Marka Rutteho. Informovala o tom agentúra AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

V stredajších voľbách si Holanďania zvolia 570 zákonodarcov provinčných vlád, ktorí budú v máji hlasovať o členoch Senátu holandského parlamentu.

Vysokú podporu obyvateľov zaznamenali v prieskumoch verejnej mienky populistické protiimigračné strany Fórum za demokraciu (FvD) a protiislamská Strana slobody (PVV) Geerta Wildersa.

Voliči budú v stredu rozhodovať aj o členoch vodárenských rád, ktorí sú zodpovední za udržiavanie hrádzí a miestnych vodných ciest.

Provinčné voľby sa konajú len niekoľko dní po tom, ako 37-ročný muž tureckého pôvodu v pondelok pri útoku v električke v meste Utrecht zabil troch cestujúcich a vážne zranil ďalšie tri osoby.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj