Gaza 7. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/PA-Khalil Hamra)

Palestínsky tínedžer neprežil streľbu počas ozbrojených zrážok medzi palestínskymi výtržníkmi a izraelskými vojakmi v oblasti hranice medzi Izraelom a pásmom Gazy, ktoré nanovo vypukli v noci na štvrtok. Smrť mladíka potvrdilo ministerstvo zdravotníctva v pásme Gazy, ktoré je pod správou militantného palestínskeho hnutia Hamas, uviedla agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Podľa hovorcu ministerstva zdravotníctva 15-ročný mladík podľahol strelným zraneniam, “ktoré utrpel východne od Gazy pred niekoľkými hodinami”. Potvrdil, že ho postrelili počas nepokojov v stredu večer.

Hovorkyňa izraelskej armády sa k úmrtiu tínedžera nevyjadrila. Uviedla, že pri hranici protestovali v stredu neskoro večer stovky “výtržníkov a demonštrantov”. Na vojakov rozmiestnených pozdĺž hranice hádzali kamene a výbušné zariadenia a vojaci reagovali podľa “štandardných postupov.”

Izraelská armáda neskôr zverejnila vyhlásenie, podľa ktorého bojové stíhačky zaútočili na pozície Hamasu. Išlo o odvetné opatrenie po tom, ako aktivisti vypustili z južnej časti pásma Gazy balóny s výbušnými zariadeniami a vyslali ich do južného Izraela.

Agentúra AFP doplnila, že od soboty ide o piaty takýto útok Izraela v Gaze. Vo všetkých prípadoch išlo o reakciu na provokácie zo strany palestínskych výtržníkov.

Pásmo Gazy je od roku 2007, keď sa v ňom ujalo vlády hnutie Hamas, pod prísnou blokádou Egypta a Izraela. Blokáda komplikuje najmä humanitárnu situáciu v oblasti. Izrael považuje Hamas za teroristickú skupinu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj