Bratislava 21. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Víkendové dianie v športovej hale Elán bude patriť domácemu atletickému vrcholu zimnej sezóny. V Bratislave sa uskutočnia halové majstrovstvá Slovenska (22. – 23. 2.). Na rozdiel od minulosti nebude popri bojoch o tituly v hre možnosť vybojovania si účasti na vrcholnom svetovom či európskom podujatí, keďže pre koronavírus Svetová atletika (World Athletics) preložila majstrovstvá sveta v čínskom Nan-ťingu plánované od 13. do 15. marca na budúci rok (20. – 21. 3. 2021)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš

„Mám trochu zmiešané pocity, keďže majstrovstvá Slovenska mali doposiaľ vždy nominačnú príchuť. Boli pre našu absolútnu špičku zväčša posledná príležitosť kvalifikovať sa na halové MS alebo ME, no teraz nimi prakticky ukončíme zimnú sezónu,“ poznamenal pre atletika.sk šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš.

Priaznivci atletiky však budú mať príležitosť vidieť viacero zaujímavých súbojov a priamo v akcii aj úradujúceho halového kontinentálneho šampióna v behu na 60 m Jána Volka, ktorý je v dobrej forme, o čom svedčí aj fakt, že v stredu na mítingu vo francúzskom Liévin časom 6,57 sekundy vyrovnal vlastný slovenský rekord z mítingu v poľskej Toruni v roku 2018. Ešte pred vystúpením na halových M-SR 2020 bude v piatok súťažiť v Madride.

„Hoci je Volko vo výbornej forme, tohtoročné výkony ďalších slovenských šprintérov naznačujú, že to preňho nebude víťazstvo úplne zadarmo. Vo Volkovom prípade nepôjde len o titul, ale aj o dôležité bonusové body do olympijského kvalifikačného rebríčka,“ poznamenal Pupiš.

Zverenec trénerského dua Naďa Bendová – Róbert Kresťanko môže počas víkendu získať na 60 m štvrtý halový titul za sebou. V roku 2017 vyhral o 11 stotín pred Jakubom Matúšom, keď časom 6,67 vyrovnal rekord SR do 23 rokov. O rok neskôr sa na zlato nadrel najviac, keď Šimona Bujnu predstihol iba o tri stotinky (6,65 – 6,68), no a vlani bolo Volkovo víťazstvo v rekorde šampionátu a haly Elán 6,62 najsuverénnejšie, Bujnu predstihol o 15 stotín.

Okrem Volka môže získať bonusové body do olympijskej kvalifikácie aj Stanislava Škvarková na 60 m prekážok. „O jej prvenstve by nemalo byť pochýb,“ skonštatoval Pupiš. Dvadsaťtriročná zverenka trénera Michala Škvarku má životnú formu. Podľa informácie na oficiálnom webe SAZ v 11 štartoch iba raz nedosiahla lepší výkon, ako bol jej osobný rekord (8,26) pred sezónou, dostala sa až na 8,09 a zvíťazila na štyroch medzinárodných mítingoch – Elán v Bratislave, Indoor Track & Field Vienna vo Viedni, Czech Indoor Gala v Ostrave a Gugl v Linzi.

Program halových majstrovstiev Slovenska 2020 sa v sobotu 22. februára začne o 15.00 h, v nedeľu 23. februára sa o medaily začne bojovať o hodinu skôr od 14.00 h.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj