Asunción 6. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)

Zvyšky najmenej troch ľudských tiel sa našli v niekdajšom dome bývalého paraguajského diktátora Alfreda Stroessnera (1912-2006) v meste Ciudad del Este. Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na miestny denník Última Hora

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Alfredo Stroessner

Ľudské kosti objavili v miestnosti, ktorá v minulosti slúžila ako kúpeľňa, squatteri obývajúci dom, v ktorom Stroessner kedysi žil.

Ministerstvo spravodlivosti začalo vyšetrovanie s cieľom identifikovať zvyšky tiel obetí a zistiť, či sa v danom dome nachádzali už v čase Stroessnerovho života.

Diktatúra Alfreda Stroessnera – najdlhšia v moderných dejinách Južnej Ameriky – trvala v rokoch 1954-1989. Podľa údajov  Komisie pre pravdu a spravodlivosť (CVJ) bolo v tomto období unesených a zavraždených 425 ľudí, ktorých telá sa nikdy nenašli.

Stroessner, ktorý bol synom nemeckého vysťahovalca, ušiel do Brazílie po tom, ako bol počas vojenského prevratu v roku 1989 zbavený moci.

Niekdajší Stroessnerov príbytok v meste Ciudad del Este, ktoré leží približne 300 kilometrov od hlavného mesta Asunción, spravuje podľa prokuratúry istá realitná kancelária.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj