Bratislava 17. júla 2019 (HSP/Foto:Screenshot)

V obci Brzotín zvolali mimoriadne obecné zastupiteľstvo. Urobili tak po piatkovej bitke, pri ktorej vraj viac ako 15 miestnych Rómov palicami a kameňmi dobilo miestneho poslanca. Obyvatelia obce hovoria, že majú strach. Starosta i poslanci preto rozhodovali o tom, ako sa postarať o ich bezpečnosť. Informácie priniesol portál televízie Joj, noviny.sk

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke obyvatelia obce pred zasadnutím zastupiteľstva

Zasadnutia sa chceli zúčastniť desiatky ľudí, to ale bolo neverejné. Svoju verziu príčiny surovej bitky majú aj miestni obyvatelia. “Normálne schválne na nich išiel autom. Jedného skoro zrazil. Utekali za tým autom, videli, ako zabočil a potom sa stalo, ako sa stalo,” povedala miestna obyvateľka pre televíziu.

Obec počas mimoriadneho zastupiteľstva nakoniec prijala uznesenie. Ľudí budú strážiť profesionáli. “Obecné zastupiteľstvo sa rozhodlo, že prenajme profesionálnu strážnu službu, ktorá sa bude starať o bezpečnosť obyvateľov,” informoval starosta obce Tibor Garay. “My ako poslanci sme urobili všetko preto, aby sa situácia v dedine upokojila,” dodal poslanec Patrik Laczo.

Muži sa mali do bitky vyzbrojiť palicami preto, lebo si vytvorili vlastné hliadky. Podľa miestnej ženy totiž cudzinci hľadali ženy na prostitúciu. “Polícia informáciami disponuje a zaoberá sa nimi vecne príslušný útvar policajného zboru,” informovala Jana Mésárová, hovorkyňa KR PZ Košice.

44-ročného Szilárda v utorok previezli z košickej nemocnice do Rožňavy. Bol operovaný pre zlomeninu lebečnej kosti, ktorá musela byť urgentne ošetrená. Podľa hovorkyne Košickej nemocnice je pacient po CT vyšetrení pri vedomí a v stabilizovanom stave.

O osude útočníkov v utorok až do večerných hodín rozhodovala sudkyňa. Na otázku, prečo zaútočili, jeden z útočníkov pre TV JOJ povedal, že dôvodom bolo, že poslanec vraj zrazil dvoch chlapcov. “A tí ostatní kde sú? Veď 10 boli a majú piatich. Zvyšní doma sedia,” povedala matka obvineného.  Polícia po útoku uviedla, že v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestné činy porušovania domovej slobody a ublíženia na zdraví spáchaných formou spolupáchateľstva (viac v článku).

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj