Praha 15. júna 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot-Youtube)

V apríli v Česku na železničnej zastávke v Kostelci nad Orlicí mohlo dôjsť k tragickej situácii, keby tento muž nevytiahol seniora z koľajiska tesne pred príchodom vlaku. Video incidentu bolo zverejnené včera na kanáli YouTube Týždenníka polície

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke incident na železničnom priecestí c ČR

Tento rok 21. apríla na železničnej zastávke v Kostelci nad Orlicí mohlo dôjsť k tragédii. Na železničnom priechode už po spustení závor muž na motorke narazil do závory a spadol do koľajnice.

Na videu je vidieť, ako na nástupišti stojí ešte niekoľko ľudí, ale len jeden muž bežal na pomoc. Bol to tridsaťdvaročný muž z Kostelca nad Orlicí, ktorý čakal na vlak do práce.

Odtiahol päťdesiatosemročného seniora z koľají a tiež jeho motorku.

Za pár sekúnd išiel vlak a zastavil v tom mieste, kam muž spadol. Rušňovodič sa snažil čo najintenzívnejšie brzdiť.

Zraneného seniora odviezli záchranári do nemocnice na vyšetrenie.

Keby muž nereagoval tak rýchlo, všetko by skončilo tragicky.

Krajský riaditeľ plukovník David Fulka sa rozhodol osobne jeho čin vyzdvihnúť. V piatok 14. júna muži odovzdali ocenenie za jeho príkladný čin.

Zďaleka nie každý podobný incident skončí dobre.

Na začiatku roka v pražskom Radotíne rýchlik zrazil na koľajniciach chodcu, ten na mieste podľahol svojim zraneniam.

Tiež napríklad na začiatku apríla na železničnom priecestí v Čenkove v Příbramsku došlo k zrážke sanitky s osobným vlakom. Sanitka prevážala pacienta, ktorý však v dôsledku zrážky zomrel, ostatní zúčastnení vyviazli bez zranení.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj