V Bulharsku neobjavili hovädzie mäso vyrobené z chorých kráv z Poľska

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Sofia 1. februára 2019 (HSP/novinite.ru/Foto:TASR/AP-Itsuo Inouye)

Bulharská Agentúra pre bezpečnosť potravín uviedla, že zatiaľ nedostala informácie, že by sa v tejto krajine objavilo hovädzie mäso vyrobené z chorých kráv a dovezené z Poľska. Bulharské médiá opierajúc sa na informácie Agentúry pre bezpečnosť potravín informovali, že najväčšie obavy zo všetkých európskych krajín panujú vo Fínsku, pretože tam istá spoločnosť využívala ilegálny bitúnok a má najširšiu distributérsku sieť

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Bulharský denník Novinite.bg pripomenul, že pred pár dňami britský The Guardian zverejnil článok o obrovskom škandále v Poľsku, ktoré, ako sa zistilo, exportuje do členských krajín Európskej únie hovädzie vyrobené z mäsa chorých kráv. The Guardian použil správy a reportáže niektorých poľských televíznych staníc.

Novinite.bg uvádza údaje poskytnuté expertmi podľa výsledkov r. 2017. V súlade s nimi Poľsko exportovalo mäso za sumu vyše 1,5 miliardy dolárov. Prízvukujú, že podľa údajov OSN Poľsko exportuje vyše 80% svojej mäsovej produkcie. Najviac mäsa dodáva do Nemecka a, napríklad, Fínsko importuje takmer výlučne mäso poľských výrobcov. Experti pripomínajú, že v r. 2017 v Poľsku vyrobili vyše 4 miliónov ton mäsa.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj