V Bruseli zakázali Uber

Brusel 4. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Gene J. Puskar)

Bruselský súd pre komerčné záležitosti určil poskytovanie dopravných služieb taxislužbou Uber v belgickej metropole za nezákonné. O udalosti píše denník La Libre Belgique

Ilustračné foto

Iba vodiči, ktorí majú bruselskú licenciu a svetelné označenie taxi na streche auta, majú právo vykonávať túto činnosť. Stanovil to súd v decembrovom uznesení, ktoré bolo zverejnené na začiatku januára.

Belgické súdne orgány sa zaoberali taxislužbou Uber v roku 2015. Od tej doby sa v Bruseli konalo niekoľko protestných akcií taxikárov, a dokonca došlo k niekoľkým prípadom útoku na vodičov spoločnosti Uber.

Noviny uviedli, že rozhodnutie súdu je definitívne. Znamená to teda, že vodiči, ktorí nevlastnia povolenie z roku 1995, nemajú právo vykonávať túto prácu, či už je meno služby Uber akékoľvek.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj