V Bratislave sa stretnú šéfovia diplomacií krajín V4 a Východného partnerstva

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 6. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

V Bratislave sa v pondelok stretnú šéfovia diplomacií krajín Vyšehradskej štvorky (V4) a Východného partnerstva, ktoré tvoria Arménsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Gruzínsko, Moldavsko a Ukrajina. Spoločne vyhodnotia doterajšiu spoluprácu a vymenia si názory na jej ďalší rozvoj. Informovalo o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Na ministerskom stretnutí sa zúčastní aj šéf diplomacie Rumunska, ktoré v súčasnosti predsedá Rade EÚ, eurokomisár pre Európsku susedskú politiku a rokovania o rozšírení EÚ Johannes Hahn a generálna tajomníčka Európskej služby pre vonkajšiu činnosť Helga Schmidová. “Realizácia reforiem a dosiahnutie konkrétnych prínosov pre občanov zostane v nadchádzajúcich rokoch kľúčovou prioritou. V tejto súvislosti záväzok krajín V4 voči Východnému partnerstvu ukazuje, že sme silnejší,” uviedol v tejto súvislosti eurokomisár.

Ministerské stretnutie sa koná symbolicky v predvečer 10. výročia vzniku Východného partnerstva. “Slovensko dlhodobo vníma Východné partnerstvo ako úspešnú politiku Európskej únie a má záujem, aby Východné partnerstvo naďalej patrilo medzi priority EÚ,” napísal v tejto súvislosti slovenský rezort diplomacie. Výročie Východného partnerstva sa bude oslavovať aj 13. a 14. mája v Bruseli.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj