Bratislava 12. septembra 2019 (HSP/Foto:Aliya Nazmieva)

Na unikátnej výstave Mesto Robotov môžete vidieť 72 najnovších robotov, ktorí do mesta prišli okamžite po prezentáciách v Las Vegase, Berlíne a Pekingu. S každým robotom môžete komunikovať, hrať, riadiť a dokonca aj tancovať

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
V Bratislave sa otvorila medzinárodná interaktívna výstava Mesto Robotov

Mesto Robotov už navštívilo viac ako 4 milióny ľudí v rôznych krajinách sveta: Česká republika, Rusko, Poľsko, Lotyšsko, Litva, Estónsko a Taliansko.

Výstava sa koná po prvýkrát na Slovensku. A možno je to prvý výstavný projekt v oblasti robotiky v Bratislave, ktorý bol vytvorený pre návštevníkov všetkých vekových skupín bez špeciálnych odborných znalostí – predovšetkým pre deti.

Roboti v Meste Robotov kopírujú ľudské emócie, hovoria a gestikulujú ako ľudia, voľne sa pohybujú vo vesmíre a dokonca aj volajú na rande.

Obyvatelia Bratislavy sa budú rozprávať s najnovšou generáciou svalového androidu – Matthewom. „Bratia“ tohto robota vysielajú správy v americkej televízii, učia na singapurskej univerzite a pomáhajú klientom v Ománskych bankách.

Robotické dievča Kiki objíma každého a robí si srandu, francúzsky Riti sa ušklíbne a bude hovoriť o živote v meste Robotov a slávny francúzsky robot Pepper sa bude rozprávať so všetkými v slovenčine!

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
V Bratislave sa otvorila medzinárodná interaktívna výstava Mesto Robotov

Na výstavu v Bratislave prišiel najslávnejší herec na svete – Thespian z Veľkej Británie, spievajúci piesne zo známych filmov. Obyvateľov prekvapí aj mnohostranný robot SociBot, ktorý predstavuje neobvyklé hádanky.

Na výstave je predstavené prvé plavidlo Roboryfish na svete z Kórey, ktoré pláva v obrovskom akváriu. Návštevníci sa zoznámia s novinkou tohto roku – robotickým psom najnovšej generácie, realistickým robotom pavúkov z Guinessovej knihy rekordov.

Prvý bezpilotný segment Segway, ktorý rozpoznáva tváre, putuje po výstave na ploche viac ako 1 500 metrov štvorcových,a každý bude môcť jazdiť na elektrickom skútri veľkosti automobilu.

Okrem toho, návštevníci mesta Robotov si budú môcť pozrieť predstavenie v divadle robotov a tanečných bleskových predstavení.

Expozíciu dopĺňa samostatný priestor, kde si môžete vyskúšať vesmírnu technológiu. Výťahom je možne vziať do vesmíru a počas letu, aby ste zvážili všetky vrstvy atmosféry.

Výstava funguje v Bratislave v nákupnom centre Avion Shopping Park. Len tu sme dokázali nájsť vhodnú veľkú plochu s rozlohou 1 500 metrov štvorcových, uviedli organizátori projektu.

Program výstav je naplánovaný na niekoľko mesiacov vopred, takže výstava sa uskutoční v Bratislave až do 10. novembra, po ktorom sa Mesto Robotov očakáva v Nemecku a Taliansku.

Redakciu informovala Aliya Nazmieva

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj