V Bratislave odštartoval II. ročník Medzinárodného súťažného festivalu Prebúdzanie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 2. apríla 2019 (HSP/rcvkba.sk/Foto: RCVK)

Na Bratislavskom konzervatóriu, ktoré v tomto roku slávi 100. výročie svojho založenia, sa uskutočnilo slávnostné otvorenie II. ročníka Medzinárodného súťažného festivalu Prebúdzanie. Účastníkov privítali členovia medzinárodnej poroty a riaditeľka RCVK v Bratislave Inna Kuznecovová

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke otvorenie festivalu

Festival sa zameriaval na popularizáciu tvorby mladých i zrelých talentov z rôznych krajín sveta, vytvorenie podmienok na tvorivú komunikáciu a objavenie talentovanej a perspektívnej mládeže. Čestným prezidentom podujatia sa stal národný umelec ZSSR Vladimír Fedosejev, ktorý je umeleckým vedúcim a hlavným dirigentom Veľkého symfonického orchestra P. I. Čajkovského.

Účastníkmi festivalu boli mladí talentovaní interpreti z rôznych krajín, ktorí súťažili v niekoľkých nomináciách: spev, inštrumentálna hudba, duetá a súbory. V tomto roku bola účasť mladých hudobníkov zo Slovenska hojnejšia ako v minulom.

V rámci programu 60-členná delegácia pozostávajúca zväčša z mladých účastníkov súťaže navštívila výstavu Zlatá éra Peterhofu na Bratislavskom hrade a tiež položila kvety k pamätníku sovietskych osloboditeľských vojakov na Slavíne.

Podobné podujatia sa uskutočnili v niekoľkých slovenských a rakúskych mestách. Na Slovensku bol projekt realizovaný s podporou Veľvyslanectva Ruskej federácie v Slovenskej republike a Ruského centra veda a kultúry v Bratislave.
Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj